Příběh života

4. září 2011 v 23:55 | autor: Iksí |  Off topic
Nikdo z nás neví, co ho v životě čeká. Říká se, že když se narodíme, jsme tabula rasa - čistý nepopsaný list papíru, ale už od okamžiku početí je náš život ovlivněn tím, kdo jsou naši rodiče. Na rodičích záleží, s jakou genetickou výbavou vstupujeme do života nebo do jakého prostředí se narodíme. Ať chceme, nebo nechceme, jsou to rodiče, kdo podstatným způsobem ovlivní náš život daleko dříve, než ho začneme ovlivňovat my sami. Životní příběh každého z nás je ale ovlivněn také celou řadou okolností, náhod, setkání, využitých nebo promarněných šancí... Jsou to z velké části také naše vlastní rozhodnutí, která mění náš životní příběh.


Někdy se život dokáže ve vteřině sesypat pod prsty jako domeček z karet. V tu chvíli je vám zle. Máte pocit, že nic už nemá cenu. Můžete se ve své bolesti utopit, ale to nic neřeší. I když je to někdy moc těžké, musíte věřit, že zase jednou bude dobře, že časem zase vysvitne sluníčko. Začnete znovu žít a ne jenom přežívat.

Občas změní náš život náhodná setkání. Někoho potkáte. Někoho, s kým si rozumíte. Díky takovému člověku můžete spoustu věcí ve svém životě pochopit a spousta věcí, které se staly, se vám najednou můžou ukázat v úplně jiném světle, než jste je viděli dosud. Z toho člověka se nemusí stát váš životní partner ani váš nejlepší kamarád. Tenhle člověk může vaším životem jen proplout, může v něm být jen chvíli, ale přesto budete vědět, že vás tenhle člověk posunul někam dál, že na něj budete jednou pro vždy vzpomínat a budete rádi za to, že jste ho poznali.

Život je přece plný náhod. Občas něco zaslechnete, něco si přečtete a najednou vás něco napadne. To NĚCO vám může změnit život. Je otázkou, zda ta změna bude pozitivní nebo negativní, ale to už je na vás. Záleží přece jen na vás, jak se svým nápadem naložíte.

Všichni máme sny. Sníme o něčem krásném, o něčem, co bychom chtěli prožít. Někdo si chce své sny splnit, ale druhý nad svými sny jen mávne rukou a pro jejich splnění neudělá nic.
Přece i naše sny ovlivňují náš životní příběh. Občas je cesta ke splnění snů těžká a bolí. Občas musíte riskovat. Občas, i když se snažíte, nakonec prohrajete. Ale má cenu se alespoň o splnění svých snů pokusit. Člověk si alespoň v budoucnu nemusí vyčítat, že to ani nezkusil.

Video: Alžběta Kolečkářová - Andělskej flám, zdroj: YouTube

Část našeho života je ovlivněna rodiči a prostředím, ve kterém žijeme. Ale je na každém, zda využije příležitostí, které mu život dává. Je na každém, jak se svým životem naloží, jaký bude ten jeho životní příběh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 EN EN | Web | 5. září 2011 v 8:35 | Reagovat

Nesouhlasím s úvodní větou. Kde bereš jistotu, že nikdo neví, co jej v životě čeká? Zcela přehlídnu to, co dělám, čím se zabívám. Nesouhlasím protože život sám osobě není hybatelem dění kolem nás. Hybatelem jsme my sami. Tedy svoji budoucnost si tvořím sama, svými činy, názory a postoji za účelem splnění si třeba snu nebo nějaké osobní vize. Život není o přežívání o tom, že budu čekat, co se vmém životě stane na něčí popud, jen ne ten můj. Za svůj život jsem odpovědná já sama, stejně jako ty. Jsem strůjcem vlastního štěstí či neštěstí.

2 Amelie Amelie | Web | 11. září 2011 v 9:27 | Reagovat

Nádherně napsané, moc hezky se zamýšlíš nad životem. Díky za pěkný článek.

3 Iksí Iksí | Web | 12. září 2011 v 15:59 | Reagovat

Děkuji za komentáře.

[1]: Pokud jde o úvodní větu, nechala bych na uvážení každého, zda někdo ví vteřinu po vteřinu a přesně do puntíku, co přijde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.